Pár évig laktam a nyóckerben Budapesten. Ahogy Tarantóban sétáltunk vacsora helyünket kutatva, bevillant pár emlékkép. Emlékszem, hogy töviről hegyire ismertem, melyik utcán melyik kereszteződésig szabad lesétálni, és utána még nappal sem, hacsak nem akar az ember egy hondurasi jelenetbe csöppenni. Na, Tarantóban végig az ehhez hasonló utcákon sétáltunk, mivel a város egy parányi részét leszámítva, másmilyen gyakorlatilag nem is létezik.
Szemét az utcán, mindenféle formában, ütött-kopott, telefirkált, koszos házak, kétes kinézetű alakok, akik hol az ablakból, hogy az utca másik oldaláról kiabálnak át egymásnak.
Igazi szociodemográfiai körséta volt ez, aminek szerettünk volt mihamarabb a végére érni. Minden újabb utcasarkot úgy vártunk, mint a Messiást, hátha megpillantunk valamit, bármit, ami fény lehet az alagút végén. A sokadig utca után végre megtaláltuk a mi kis alagút fényünket: egy tér, szökőkúttal, virágokkal. Végre!
Elindultunk a szökőkút felé, ami hosszú idő óta az első szép dolog volt, amit az utunkba került. Ahogy közeledtünk, észrevettük, hogy a szökőkút mögött egy kedves kis part menti bár álldogál, tengerre néző kilátással.
Egymásra néztünk Mónival:
IDE BE KELL ÜLNÜNK!
És így is tettünk. A bárban kicsit megpihentünk, néztük a naplementét, közben vörösbort iszogattunk és sajtot csipegettünk. Nehezünkre esett elhinni, hogy még mindig ugyanabban a városban vagyunk!
Újult erővel és némi pozitív reménysugárral a tarsolyunkban tovább indultunk, hogy felfedezzük a város központi részét, amire a segítőkész pincérnő elmondása szerint már csak néhány perc sétára voltunk.
A part mentén készítettem néhány képet, végre, volt szép dolog, amit le is mertem fotózni.
Azon nevettünk, hogy a képek alapján akár egy olyan bejegyzést is írhatnék, hogy ez a város az egyik leggyönyörűbb a környéken, ide feltétlenül jöjjön el mindenki, aki csak teheti!
Khm-khm, nem, ez még mindig nem az a hely, de azért jól hangzik.
Párhuzamos dimenzió, következő rész.
A part menti fotózgatás után egy szempillantás alatt a tarantói Váci utcában találtuk magunkat. Nyüzsgő forgatag, telis-tele jól öltözött emberekkel, javarészt olaszokkal, akik baráti társasággal vagy családdal sétálgattak, vásárolgattak, beszélgettek a bárokban, kávézókban. Azt hiszem, joggal éreztük ismét, hogy valaki megnyomta a fejünk felett a Sliders távirányító gombját.
MI FOLYIK ITT?!
Felhúzott szemöldökkel és értetlen arckifejezéssel haladtunk a tömeggel, egyszerűen nem hittük el, hogy ez még mindig ugyanaz a város, ahol pár órája a nyakig érő szemétben járkáltunk.
Szerintem valahogy így érezhette magát Alíz Csodaországban. Itt is volt ám nyúl, de nem akármilyen! Az egyik üzlet előtt elég nagy tömeg gyűlt össze. Először azt hittük, a kiszűrődő tucc-tucc zene vonzotta oda a kíváncsi közönséget, de amikor közelebb értünk, rájöttünk, hogy tévedünk: a bolt bejáratánál egy
RÓZSASZÍN NYÚLNAK ÖLTÖZÖTT FÉRFI TÁNCIKÁLT.
Igen. Rózsaszín. Nyúl. Férfi. És táncolt. Nem, nem szívtunk be, bár néha magam is elbizonytalanodtam e téma kapcsán. Ki tudja, mi volt abban a borban?
Mivel még mindig nem adtuk fel, hogy találjunk egy helyet, ahol van wifi, és végre megnézhessünk, másnap hol tudunk majd strandolni és napozni, lehuppantunk a táncikáló férfinyúl melletti bárba egy italra.
Megkérdeztük a pincért, hogy van-e wifijük, mire ő közölte, hogy majd ha rendeltünk, megmondja a kódot. Szóval rendeltünk egy-egy újabb pohár pszichedeli bort, és vártuk, hogy megérkezzen a jól megérdemelt wifi kódunk.
A borral együtt meg is érkezett a kód, nézzétek csak:
Na álljunk meg egy pillanatra. Arról nem volt szó, hogy itt még hirtelen egy Da Vinci kódfejtést is le kell nyomnunk!
Ez itt a kész átverés, vagy mi történik?!
Kitört belőlünk a röhögés, és bő öt percig megállás nélkül, fuldokolva nevettünk kezünkben a borocskánkkal, meg a gyűrött sajtpapíron díszelgő wifi kódunkkal.
Oké, Julcsi, szerinted ez tényleg a kód, vagy a csávó csak szívat minket?
Kérdezte Móni, még mindig kacarászva.
Tök őszintén? Szerintem jól szórakozott a két hülye turista csajon, akik minden tudásukat bevetve próbálják beírni a hieroglif wifi kódot a telefonjukba.
Szerinted az egy "g", vagy "q"? "r" vagy "v"? Ez itt egy kicsi "l". Nem, inkább nagy "I"! Vagy egy 1-es?
A sokadig sikertelen próbálkozás után kénytelenek voltunk belátni, hogy vagy a szálláson netezünk, vagy sehol.
Kértük hát a számlát, búcsút intettünk a táncoló nyúl-Bélának, és kacarászva útnak indultunk, hogy megkezdhessük wifi-szerelési hadműveletünknek a szálláson.
Következik: Napozás Taranto mellett
Ahol az egész kezdődött: Bari